captcha

Jūsų klausimas priimtas

Europos ir Afrikos lyderiai bandys užkirsti kelią prekybai žmonėmis Libijoje

Po tarptautinio skandalo dėl prekybos žmonėmis Libijos pabėgėlių stovyklose, Europos ir Afrikos lyderiai susitarė skubiai evakuoti labiausia kenčiančius migrantus.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Europos ir Afrikos lyderių susitikime sutarta repatrijuoti bent dalį Libijoje įstrigusių migrantų. Istorijos apie nežmoniškomis sąlygomis Libijos pabėgėlių centruose laikomus afrikiečius ir net prekybą žmonėmis nustelbė kitas susitikimo temas.

Jungtinių Tautų remiama Libijos vyriausybė prisijungė prie šio susitarimo ir sutiko įsileisti į pabėgėlių stovyklas Tarptautinės migracijos organizacijos inspektorius. Tačiau centrinės Libijos vyriausybės kontrolė šalies teritorijoje yra ribota, todėl kyla abejonių, ar tai pavyks įgyvendinti.

Afrikos sąjungos atstovų teigimu, Libijoje gali būti įstrigę iki 700 tūkst. žmonių, trokštančiųjų į Europą.  Pagal šį planą daugelį migrantų bus bandoma išsiųsti į kilmės šalis, tikintis, kad jie išvažiuos savo noru.

Vėlų trečiadienio vakarą Libijos, Prancūzijos, Vokietijos, Čado, Nigerio ir 4 kitų valstybių lyderiai sutarė nedelsdami evakuoti Libijos stovyklose blogiausias sąlygas kenčiančius žmones į jų kilmės šalis.

„Prekyba žmonėmis, kurią vykdo afrikiečiai prieš afrikiečius, privalo liautis, privalome tai nedelsdami nutraukti. Afrikos sąjunga, Europos Sąjunga ir Jungtinės Tautos sutarė veikti ryžtingai, visų pirma, evakuoti iš Libijos visus tuos, kurie gali ir nori būti evakuoti bei padėti grįžti į kilmės šalį. Solidariai bendradarbiaudami šią skubią gelbėjimo operaciją atliksime per artimiausias dienas ir savaites“, – teigė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

Kita vertus, nemažai Afrikos Sąjungos ir Jungtinių Tautų atstovų tvirtina, kad tokia situacija sukurta dėl Europos Sąjungos politikos, kai sulaikyti migrantai grąžinami atgal į stovyklas Libijoje. Susitikime pabrėžta, kad svarbu sukurti teisėtus emigracijos į Europą būdus,

Išardyti nelegalius ir labai pelningus nelegalaus žmonių gabenimo tinklus bei skatinti ekonomiškai stiprios bei politiškai stabilios Afrikos vystymąsi. Visa tai dar aktualiau turint galvoje, kad iki amžiaus vidurio Afrikos gyventojų padvigubės.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...