Pasaulyje

2017.11.26 14:19

A. Merkel sąjungininkų vadovas: koalicija su socialdemokratais – geriausias pasirinkimas

ELTA2017.11.26 14:19

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) ir Bavarijos Krikščionių socialinės sąjungos (CSU) koalicija su centro kairiaisiais socialdemokratais (SPD) – geriausias pasirinkimas Vokietijai, sekmadienį teigė CSU lyderis Horstas Seehoferis.

Prieš savaitę žlugus CDU/CSU, laisvųjų demokratų (FDP) ir žaliųjų deryboms dėl koalicinės vyriausybės suformavimo, kanclerė A. Merkel stengiasi išvengti naujų rinkimų ir kuo skubiau suformuoti vyriausybę.

Po rugsėjį įvykusių rinkimų itin prastai juose pasirodę socialdemokratai, kurie 2013–2017 metais buvo koalicijoje su A. Merkel vadovaujamu bloku, pasižadėjo pereiti į opoziciją. Tačiau penktadienį SPD lyderis Martinas Shulzas pareiškė esąs pasiruošęs deryboms su kanclerės bloku.

„Sąjunga tarp konservatorių ir SPD – geriausias variantas Vokietijai, bet kokiu atveju geriau nei „Jamaikos koalicija“, nauji rinkimai ar mažumos vyriausybė“, – sekmadieniniam laikraščiui „Bild am Sonntag“ sakė H. Seehoferis.

Naujų rinkimų idėjos atsisakanti A. Merkel šeštadienį sakė norinti kuo greičiau suformuoti vyriausybę. Kanclerė pridūrė, kad derybos su SPD turėtų būti paremtos abipuse pagarba ir kompromisu.

Proveržio galima tikėtis ketvirtadienį, kai Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris surengs derybas tarp A. Merkel, H. Seehoferio ir M. Shulzo.