captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Mladičiaus sūnus: skųsime Hagos tribunolo nuosprendį

Buvęs Bosnijos serbų pajėgų vadas Ratko Mladičius teiks apeliaciją dėl jam skirto įkalinimo iki gyvos galvos, trečiadienį pranešė nuteistojo sūnus, pavadindamas Jungtinių Tautų (JT) karo tribunolo nuosprendį „karo propaganda“.
R. Mladičiaus sūnus Darko Mladičius, Reuters/Scanpix nuotr.
R. Mladičiaus sūnus Darko Mladičius, Reuters/Scanpix nuotr.

„Šis nuosprendis yra neteisingas ir prieštarauja faktams. Mes jį užginčysime pateikdami apeliaciją, kad įrodytume, jog šis nuosprendis yra neteisingas“, – sakė Darko Mladičius žurnalistams, teismui paskelbus nuosprendį.

Hagoje posėdžiaujantis Tarptautinis baudžiamasis tribunolas buvusiajai Jugoslavijai (TBTBJ) trečiadienį pripažino R. Mladičių kaltu pagal 10 iš 11 jam pareikštų kaltinimų už nusikaltimus, padarytus 1992–1995 metais per Bosnijos karą, nusinešusį 100 tūkst. gyvybių ir privertusį 2,2 milijono gyventojų kraustytis kitur.

Generolas pripažintas kaltu už genocidą, nusikaltimus žmoniškumui ir karo nusikaltimus; jam skirta laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė.

„Šiandien teisingumą pakeitė karo propaganda“, – pareiškė D. Mladičius.

Būdamas greta nuteistojo advokatų, jaunesnysis Mladičius perskaitė savo tėvo pareiškimą, išsakytą jam „prieš 10 minučių“.

Tėvas sakęs jam kad „tai melas; čia ne teismas; čia NATO komisija“, – kalbėjo D. Mladičius.

„Jie mėgina kriminalizuoti teisėtą serbų siekį per pilietinį karą“, – taip sakęs R. Mladičius sūnui.

Advokatas Draganas Ivetičius sakė žurnalistams, kad gynybos nuomone, tarptautinis tribunolas neatsižvelgė į R. Mladičiaus sveikatos būklę.

„Šiandieninis medikų perspėjimas, kad ponas Mladičius gali numirti, buvo praleistas pro ausis“, – pažymėjo D. Ivetičius.

„Mes tikrai teiksime apeliaciją“, – pridūrė jis.

„Nepriklausomai nuo to, ką jūs galvojate apie poną Ratko Mladičių, jis yra žmogus ir jam priklauso pamatinė teisė, kad jis būtų laikomas žmogumi“, – tęsė D. Ivetičius.

„Mano tėvas nėra monstras, kaip jūs norėtumėt jį vaizduoti istorijoje; istoriją rašo, kaip jūs žinote, nugalėtojai“, – pasakė Darko Mladičius.

„Serbai niekada nelaikys šio tribunolo nešališku“, – pridūrė kitas advokatas Branko Lukčius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...