captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Amnesty International“ kaltina Mianmarą rohinjų „apartheidu“

Mianmaro musulmonams rohinjams reguliariai atsisakoma suteikti pilietybę, sveikatos priežiūrą, švietimą ir laisvą judėjimą, teigiama antradienį paskelbtoje tarptautinės nevyriausybinės žmogaus teisių gynimo organizacijos „Amnesty International“ (AI) ataskaitoje. Mianmaro vyriausybė kaltinama apartheido politikos vykdymu.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Ataskaita „Caged Without A Roof“ paskelbta Mianmarui ir Bangladešui tariantis dėl 620 tūkst. rohinjų musulmonų repatriacijos. Rugpjūčio pabaigoje Mianmaro kariuomenei pradėjus operaciją prieš rohinjų maištininkus, iš Mianmaro į Bangladešą pabėgo šimtai tūkstančių rohinjų. Jungtinės Tautos (JT) vadina tai etninio valymo pavyzdžiu. 

AI ataskaitoje, kurioje remiamasi dvejų metų trukmės tyrimu, teigiama, kad sisteminga musulmonų rohinjų diskriminacija „aiškiai yra susijusi su jų tautine (rasine) tapatybe ir dėl to ji teisiniu požiūriu priskiriama apartheidui, nusikaltimui žmoniškumui pagal tarptautinę teisę“.

Musulmonų mažumos bendruomenei, kurią sudaro 1,1 mln. žmonių, atsisakoma suteikti pilietybę. AI atrinko visus nacionalinius įstatymus ir vietos valdžios nurodymus, kurie riboja beveik visas rohinjų gyvenimo sritis, o savavališkais suėmimais, mušimais ir žudymais be teismo sprendimo siekiama užtikrinti, kad būtų laikoma tų apribojimų.

Rohinjams reguliariai neleidžiama naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis Rachinų valstijoje ir ribojamas jų judėjimas, įvedant komendanto valandas, sumažinant jų galimybes uždirbti pinigų, aplankyti šeimos narius ir praktikuoti savo religiją. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...