captcha

Jūsų klausimas priimtas

ES ministrai Briuselyje tarsis dėl „Brexit“

Briuselyje susirinksiančius Europos Sąjungos Europos reikalų ministrus Bendrijos vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier informuos apie derybų dėl Didžiosios Britanijos išstojimo būklę.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Šiuo susitikimu pradedama rengtis gruodžio Europos Vadovų Tarybai, kuri turėtų uždegti žalią šviesą tiesioginėms kalboms dėl naujos santykių su Britanija formos. Tačiau Bendrijos atstovai pabrėžia, kad su britais iki šiol dar nesutarta dėl tokių pirmos svarbos išstojimo klausimų kaip finansiniai įsipareigojimai projektams, pradėtiems dar prieš sprendimą trauktis.

Europos Sąjunga suskaičiavo, kad britai už įvairias ir po pasitraukimo besitęsiančias programas dar turės mokėti maždaug 60 milijardų eurų. Didžioji Britanija tokių įsipareigojimų mato tik už 20 milijardų, bet šalies premjerė per savaitgalio susitikimą su Europos lyderiais Švedijoje parodė sutiksianti mokėti daugiau.

Finansiniai nesutarimai greta klausimų dėl Europos Sąjungos piliečių teisių Britanijoje ir dėl būsimos sienos su Airija vis dar trukdo įveikti pirmąjį derybų etapą. Tik po jo Europos Sąjunga žada tiesiogiai pasikalbėti su britais, koks bus naujas santykis.
 
Išsamiau apie „Brexit“ eigą – Algirdo Acus reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close