captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pasaulyje tymai pareikalavo mažiau gyvybių

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) remdamasis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pranešimu, informuoja, kad pirmą kartą pasaulyje mirusiųjų nuo tymų infekcijos skaičius sumažėjo iki mažiau nei 100 000 per metus. 2016 m. pasaulyje nuo tymų infekcijos mirė 90 000 asmenų, tuo tarpu 2000 m. nuo tymų pasaulyje mirė daugiau nei 500 tūkst. asmenų.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Mirties atvejų skaičių nuo tymų infekcijos sumažino vakcinacija. Pasaulyje nuo 2000 m. vaikams buvo skirta maždaug 5,5 mlrd. vakcinos dozių nuo tymų infekcijos – tai padėjo išgelbėti apie 20,4 mln. asmenų gyvybių. Tačiau, 20,8 mln. asmenų nėra skiepyti pirmąja tymų vakcinos doze. Daugiau nei pusė šių nevakcinuotų vaikų gyvena: Nigerijoje (3,3 mln.), Indijoje (2,9 mln.), Pakistane (2,0 mln.), Indonezijoje (1,2 mln.), Etiopijoje (0,9 mln.) ir Kongo Demokratinėje Respublikoje (0,7 mln.).
 
Kadangi tymai yra ūminė, itin užkrečiama, sisteminė odos bėrimą sukelianti virusinė infekcija, šiose ir kitose Europos regiono ir Šiaurės Amerikos šalyse vis dar yra didelių infekcijos protrūkių, dėl kurių imliems vaikams kyla pavojus susirgti tymais, gresia sunkios komplikacijos, tokios kaip ausies uždegimas, pneumonija, viduriavimas, encefalitas ir mirtis.
 
ULAC specialistai primena, kad, remiantis moksliniais tyrimais, įrodyta, kad ilgalaikis imunitetas susidaro po dviejų įskiepytų kombinuotos tymų, raudonukės, epideminio parotito vakcinos dozių. Jei nežinote savo skiepijimo būklės arba esate skiepyti tik kartą – kreipkitės į savo šeimos gydytoją ir pasiskiepykite.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...