captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kenijoje vykstant prezidento rinkimams gilėja politinė krizė

Vykstant pakartotiniams prezidento rinkimams, šeštadienį Kenija pasinėrė į pavojingą nežinomybę, nes dabartinis prezidentas Uhuru Kenyatta išsiveržė į priekį ir yra nepavejamas, o ginčytini rinkimai sukėlė smurtinius protestus, kurie nusinešė 9 žmonių gyvybes, praneša AFP.
Uhuru Kenyatta, AFP/Scanpix nuotr.
Uhuru Kenyatta, AFP/Scanpix nuotr.

Vietos dienraščio „Daily Nation“ neoficialiais duomenimis, gautais iš daugumos rinkimų apygardų, U. Kenyatta surinko 90 procentų balsų, o jo varžovas Raila Odinga, kuris boikotavo pakartotinius rinkimus, – mažiau nei 1 procentą. Tačiau manoma, kad rinkimuose dalyvavo tik apie 35 proc. balso teisę turinčių žmonių, kas leidžia abejoti rezultatų įtikinamumu.

Aršūs protestai tarp skirtingų genčių atstovų kilo šalies vakaruose ir Nairobyje. Žmonės buvo ginkluoti mačetėmis, peiliais, lazdomis ir akmenimis. Nuo rinkimų pradžios žuvo 9 žmonės, o dar daugiau buvo sužalota, kai kurie – policijos.

Nuo rugpjūčio 8 d., kai buvo paskelbti rinkimai, jau žuvo 49 Kenijos gyventojai ir tai didžiausia krizė šalyje per pastarąjį dešimtmetį. 2007 m. rinkimai sukėlė neramumus tarp skirtingų etninių grupių, tuomet žuvo 1 100 žmonių.

Surengti pakartotinius rinkimus nurodė šalies Aukščiausiasis teismas, kuris anuliavo U. Kenijatos rugpjūčio 8 d. pasiektą pergalę dėl balsavimo pažeidimų ir nurodė iki spalio 31 d. baigti pakartotinius rinkimus. Likus dviem savaitėms iki jų pradžios, R. Odinga atšaukė savo kandidatūrą ir ragino žmones boikotuoti rinkimus.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...