captcha

Jūsų klausimas priimtas

Du Šiaurės Italijos regionai referendumuose balsavo už didesnę autonomiją

Per referendumus dėl didesnės autonomijos dviejuose Šiaurės Italijos regionuose pergalę švenčia didesnio savarankiškumo šalininkai. Ekonomiškai stipriuose Veneto ir Lombardijos regionuose didelė dauguma gyventojų sekmadienį balsavo už autonomiją, rodo pirmieji rezultatai.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Abu regionai teisiškai neįpareigojančiais referendumais siekė didesnio savarankiškumo nuo vyriausybės Romoje. Jie pirmiausiai reikalauja, kad galėtų pasilikti daugiau iš savo mokesčių gaunamų lėšų.

Nepriklausomybės nuo centrinės valdžios – priešingai nei Katalonija Ispanijoje – Venetas ir Lombardija nereikalauja. Be to, šie referendumai, priešingai nei Katalonijoje, buvo legalūs.

Lombardijoje su ekonomikos metropoliu Milanu didesniam savarankiškumui „taip“ tarė 95 proc. žmonių, skelbia regionas. Rinkėjų aktyvumas buvo maždaug 40 proc. Venete, kur įsikūrusi Venecija ir Verona, už didesnę autonomiją, remiantis pirmaisiais skaičiavimais, pasisakė 98 proc. žmonių. Čia rinkėjų aktyvumas siekė maždaug 59 proc. Galutinių rezultatų kol kas nėra. Abiejuose regionuose valdžioje yra dešinioji partija „Lega Nord“, kuri ir siekė balsavimų.

„Tikslas pasiektas. Mūsų Venetui prasideda nauja istorija“, – pareiškė regiono prezidentas Luca Zaia. Ir jis, ir Lombardijos vadovas Roberto Maronis paskelbė apie derybas su premjero Paolo Gentiloni vyriausybe. „Aš turiu svarbų pavedimą įgyvendinti istorinį mandatą, kurį man suteikė milijonai žmonių Lombardijoje, kad gautume tikrą autonomiją“, – kalbėjo R. Maronis.

Šie referendumai regionų atstovams pirmiausiai turėtų suteikti daugiau svorio derybose dėl kompetencijų perkėlimo.

„Lega Nord“ kažkada siekė, kad turtinga Šiaurė atsiskirtų nuo skurdesnių Pietų. Tačiau dabar partija tokių minčių atsisakė.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...