Pasaulyje

2013.06.04 13:29

JT: yra įrodymų, kad abi Sirijos konflikto pusės naudojo cheminį ginklą

ELTA2013.06.04 13:29

Naujame Jungtinių Tautų (JT) pranešime teigiama, kad yra įrodymų, jog abi Sirijos konflikto pusės galėjo panaudoti cheminį ginklą, skelbia BBC ir „Reuters“.

Naujame Jungtinių Tautų (JT) pranešime teigiama, kad yra įrodymų, jog abi Sirijos konflikto pusės galėjo panaudoti cheminį ginklą, skelbia BBC ir „Reuters“.

Pranešime rašoma, kad nustatytos „pagrįstos priežastys“ manyti, jog cheminiai ginklai buvo panaudoti per keturias atakas kovą ir balandį. Tačiau dauguma duomenų rodo, kad cheminį ginklą naudojo valstybės saugumo pajėgos.

JT tyrimų komisija, išanalizavusi kovą ir balandį įvykdytas atakas, negalėjo nustatyti, kuri pusė atsakinga.

„Yra pagrįstų priežasčių manyti, kad buvo panaudotas ribotas nuodingų chemikalų kiekis. Remiantis įrodymais, neįmanoma tiksliai nustatyti, kokios cheminės medžiagos panaudotos ar kas yra kaltininkas, – per spaudos konferenciją Ženevoje sakė JT tyrimų komisijos pirmininkas Paulo Pinheiro. – Tarp liudininkų, kuriuos mes apklausėme, yra aukų, pabėgėlių ir medikų“.

Prezidento Basharo al-Assado vyriausybė ir opozicija kaltina viena kitą cheminių ginklų naudojimu.

Daugiau nei 20 JT tyrėjų grupė nuo sausio 15 iki gegužės 15 dienos atliko 430 interviu, kurių metu buvo apklausti pabėgėliai kaimyninėse šalyse ir vis dar Sirijoje esantys žmonės.

Tačiau visgi labai svarbu, kad ekspertų grupei, kurią paskyrė JT generalinis sekretorius Ban Ki-moonas, būtų leista apsilankyti Sirijoje paimti mėginius ir pavyzdžius iš vietų, kur tariamai įvykdytos atakos.

Naujausi

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius