captcha

Jūsų klausimas priimtas

Palestinos prezidentas M. Abbasas paskyrė naują premjerą

Palestinos autonomijos prezidentas Mahmoudas Abbasas naujuoju ministru pirmininku paskyrė Rami Hamdallahą, skelbia BBC.
Wikipedia Commons nuotr.
Wikipedia Commons nuotr.

Palestinos autonomijos prezidentas Mahmoudas Abbasas naujuoju ministru pirmininku paskyrė Rami Hamdallahą, skelbia BBC.

Didžiojoje Britanijoje išsilavinimą įgijęs R. Hamdallaha pakeis iš pareigų balandį dėl ilgai užsitęsusio ginčo su M. Abbasu pasitraukusį Salamą Fayyadą.

Dabar 54-erių R. Hamdallahos tikslas – sudaryti naują vyriausybę Ramaloje, administraciniame Palestinos autonomijos centre.

R. Hamdallaha šiuo metu vadovauja „Al-Najah“ universitetui Vakarų krante ir yra laikomas artimu B. Abbaso „Fatah“ partijai. Prieš tai jis neturėjo didelio vaidmens palestiniečių politikoje.

Tikimasi, kad R. Hamdallaha imsis laikinojo premjero pareigų, kol dvi pagrindinės palestiniečių politinės grupės „Fatah“ ir „Hamas“ tęs susitaikymo diskusijas.

„Hamas“ 2006 metais laimėjo Palestinos parlamento rinkimus ir dėl to kilo aršus konfliktas su „Fatah“. Gazoje 2007 metų birželį tarp šių grupių kilo smurtiniai susirėmimai. „Fatah“ kontroliuoja Vakarų krantą, o „Hamas“ – Gazos ruožą.

Praėjusį mėnesį abiejų pusių pareigūnai pranešė apie planus iki rugpjūčio suformuoti vienybės vyriausybę, tada prasidėtų ruošimasis naujiems rinkimams.

Anot vietos žiniasklaidos, „Hamas“ pasmerkė R. Hamdallahos paskyrimą. Atstovas Sami Abu Zahari teigė, kad tai pažeidžia Kaire sudarytą susitaikymo susitarimą ir kad vyriausybė yra „neteisėta“.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry pasveikino naujojo premjero išrinkimą.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...