captcha

Jūsų klausimas priimtas

P. Pavlenskis mėgino padegti Prancūzijos banką

Savo socialinėmis akcijomis pagarsėjęs rusų dailininkas Piotras Pavlenskis, kuriam neseniai buvo suteiktas politinis prieglobstis Prancūzijoje, mėgino padegti Prancūzijos banko pastatą Paryžiuje, praneša „Interfax“.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Akciją fotografavo ir nuotraukas paskelbė fotografė Capucine Henry. Savo tviteryje ji patikslino, kad P. Pavlenskį po performanso sulaikė policija. Kol kas nežinoma, ar jam pateikti kaltinimai.

Pasak fotografės, akcija įvyko naktį į pirmadienį, 4 valandą 10 minučių vietos laiku.

P. Pavlenskis ne pirmą kartą rengia tokias akcijas. 2014 m. vasarį jis padegė padangas prie cerkvės Sankt Peterburge, kad paremtų Maidaną Kijeve. Už tai jam buvo paskirta vienerių metų ir keturių mėnesių laisvės apribojimo bausmė.

2015 metų lapkritį P. Pavlenskis buvo sulaikytas Maskvos centre, kai demonstratyviai, stebint žurnalistams, padegė Federalinės saugumo tarnybos pastato duris. Dailininkas aiškino, jog jo akciją reikėtų laikyti „gestu terorizmo akivaizdoje“. Jam buvo paskirta didelė piniginė bauda.

Bet labiausiai P. Pavlenskį išgarsino performansai, susiję su savęs žalojimu. 2014 metų spalį jis Maskvoje ant Serbskio instituto stogo nusipjovė ausies spenelį, 2012 metais Sankt Peterburge užsisiuvo burną, solidarizuodamasis su nuteistomis grupės „Pussy Riot“ narėmis. 2013 metų lapkritį nuogai išsirengęs P. Pavlenskis vinimi prikalė savo lyties organus prie Raudonosios aikštės grindinio Maskvoje, protestuodamas „prieš dabartinės Rusijos visuomenės apatiją, politinį abejingumą ir fatalizmą“.

Kelerius pastaruosius metus dailininkui ne kartą buvo skiriamos psichiatrijos ekspertizės, bet medikai kiekvieną sykį pripažindavo jį sveiku.

Šių metų sausį P. Pavlenskis su šeimos nariais išvažiavo į Prancūziją. Gegužę buvo pranešta, kad jiems Prancūzijos valdžia suteikė politinių pabėgėlių statusą.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...