captcha

Jūsų klausimas priimtas

Irako pajėgos pratęsė ultimatumą kurdų kovotojams pasitraukti iš Kirkuko

Konflikte dėl naftos turtingos Kirkuko provincijos Irako kariuomenė kurdų kovotojams pateikė naują ultimatumą išvesti savo pajėgas. Pradžioje iki sekmadienio 2.00 val. vietos laiku (1.00 val. Vidurio Europos vasaros laiku) nustatytas terminas pratęstas 24 valandomis, sekmadienio rytą sakė kurdų pareigūnas, nenorėjęs skelbti savo pavardės. Sekmadienį buvo numatytas Irako prezidento Duado Massumo, kuris pats yra kurdas, susitikimas su kurdų prezidentu Massudu Basrani ir F. Massumo Kurdistano patriotinės sąjungos (PUK) atstovais.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Irako kariuomenė reikalauja, kad pešmergai pasitrauktų į savo pozicijas, kuriose buvo iki 2014 metų birželio 6 dienos. Pešmergai ginčytinas teritorijas 2014 metais užėmė kovoje su „Islamo valstybės“ (IS) džihadistais.

AFP reporteris pasakojo, kad šeštadienį prie upės Kirkuko miesto pakraštyje buvo dislokuoti šarvuoti automobiliai su Irako vėliavomis. Kitoje upės pusėje matėsi kurdų pešmergų kovotojai. Prieš baigiantis pirmajam ultimatumui naktį į sekmadienį Irako daliniai per garsiakalbius ragino pešmergus atsitraukti. Incidentų nebuvo.

Daug naftos turtinti Kirkuko provincija jau seniai yra konflikto objektas tarp kurdų ir Irako centrinės vyriausybės. Abi pusės reiškia pretenzijas į ją.

Referendume dėl kurdų nepriklausomybės rugsėjį beveik 93 proc. žmonių, kurdų duomenimis, pasisakė už kurdų regiono atsiskyrimą nuo Irako. Užsienis balsavimo nepripažįsta. Bagdadas referendumą vertina kaip provokaciją.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...