captcha

Jūsų klausimas priimtas

Katalonijos premjeras kaltina ES neveiklumu

Katalonijos premjeras Carlesas Puigdemontas ketvirtadienį užsipuolė Europos Sąjungą (ES) ir apkaltino Bendriją neveiklumu. „Kodėl ES griežčiau nekritikuoja policijos veiksmų?“ – klausė jis interviu Vokietijos laikraščiui „Bild“, turėdamas omenyje smurtinį Ispanijos policininkų elgesį per referendumą sekmadienį.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Pasak C. Puigdemonto, per referendumą sekmadienį „buvo pažeistos fundamentalios Europos piliečių laisvės teisės“. „Tačiau iš ES nėra jokios reakcijos. Jei tai atsitinka Turkijoje, Lenkijoje ar Vengrijoje, pasipiktinimas tuo tarpu būna milžiniškas“, – kritikavo jis.

Ispanijos policija sekmadienį ėmėsi smurtinių veiksmų prieš konstitucinio teismo antikonstituciniu paskelbto referendumo dėl nepriklausomybės dalyvius. Pareigūnai uždarinėjo balsavimo punktus, konfiskavo balsavimo biuletenius ir naudojo lazdas bei gumines kulkas.

Katalonijos sveikatos tarnybų duomenimis, medikų pagalbos prireikė daugiau kaip 840 žmonių.

Centrinė vyriausybė Madride toliau atmeta tarpininkavimą sprendžiant Katalonijos krizę, kaip ne kartą reikalavo K. Pučdemonas. „Vyriausybė nesiderės dėl nieko nelegalaus ir netoleruos šantažo“, – pareiškė premjero Mariano Rajoy biuras. Pokalbiai esą galimi tik tuomet, kai C. Puigdemontas atsisakys nepriklausomybės siekių.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...