captcha

Jūsų klausimas priimtas

Th. May siūlo dvejų metų pereinamąjį laikotarpį po „Brexit“

Didžiosios Britanijos premjerė Florencijoje pasakė programinę kalbą apie įstrigusias „Brexit“ derybas ir pasiūlė esminių pokyčių, tarp jų – dvejų metų pereinamąjį laikotarpį po „Brexit“.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Pasirinkusi kalbai Italijos renesanso sostinę Theresa May paskelbė pritarianti dvejų metų pereinamajam laikotarpiui po išstojimo iš Europos Sąjungos. Per jį šalis liktų bendrojoje rinkoje ir mainais įmokėtų dar maždaug 20 milijardų eurų į Bendrijos biudžetą.

Jau praėjo ketvirtadalis laiko, skirto pasitraukimo deryboms, bet trys derybų turai neatnešė jokios pažangos. Kitas derybų etapas pirmadienį persikels į Londoną. Briuselis yra įvardijęs tris pagrindinius derybų prioritetus – Britanijos finansiniai įsipareigojimai, Europos Sąjungos piliečių, gyvenančių Britanijoje, teisės ir Airijos pasienis.

Th. May teko malšinti ginčus pačioje konservatorių partijoje, kai užsienio reikalų ministras aprašė savąją derybų viziją. Toks Boriso Johnsono žingsnis tapo iššūkiu premjerei, kurios pozicijos ir taip susilpnėjo, kai ji birželio rinkimuose prarado parlamentinę daugumą.

Daugiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorius Ignas Kinčinas.

Reuters/Scanpix nuotr.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close