Pasaulyje

2017.09.04 17:03

Britanija ir po „Brexit“ žada rūpintis Baltijos šalių saugumu

BNS2017.09.04 17:03

Jungtinė Karalystė Skandinavijos bei Baltijos šalių saugumu rūpinsis ir išstojusi iš Europos Sąjungos, pirmadienį prieš susitikimą su regiono valstybių diplomatijos vadovais pareiškė Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas.

Britanija išlaikys savo taikdarišką vaidmenį vis sudėtingesniame pasaulyje, pirmiausia – tose šalyse, kurios akis į akį susiduria su besitęsiančiu Rusijos antagonizmu Šiaurės Europoje bei Baltijos regione“, – sakė jis.

B. Johnsono teigimu, pavasarį į NATO priešakinių pajėgų batalioną Estijoje atsiųstas 800 britų karių dalinys yra įrodymas, kad Britanija ir toliau palaikys savo sąjungininkus „išorės agresijos pavojaus atveju“ bei vykdys savo įsipareigojimus Aljansui.

Britanija siekia saugaus ir patikimo pasaulio. Nors paliekame ES, toliau ginsime bei puoselėsime bendrus interesus ir reaguosime į bet kokius išbandymus, su kuriais galime drauge susidurti“, – pridūrė britų diplomatijos vadovas.

Pirmadienį Londone B. Johnsonas priims trijų Baltijos šalių bei penkių Skandinavijos valstybių užsienio reikalų ministrus.