captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lenkija paminėjo Antrojo pasaulinio karo pradžią

Šiandien Lenkijoje vyko Antrojo pasaulinio karo minėjimo renginiai, kuriuose dalyvavo ir aukščiausi valstybės pareigūnai. Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda teigė, kad Antrasis pasaulinis karas primena kur žmoniją nuveda neapykanta.
Lenkijos prezidentas A. Duda, Reuters/Scanpix nuotr.
Lenkijos prezidentas A. Duda, Reuters/Scanpix nuotr.

Lenkijos prezidentas ankstų rytą dalyvavo minėjime Veliunio mieste. Būtent šį miestą 1939 m. rugsėjo 1 d. 4 val. 40 min. pradėjo bombarduoti nacistinės Vokietijos kariuomenė.

„Tokio karo niekada nebuvo iki to momento, kai jis prasidėjo. Šiandien noriu pasakyti, kad tikiuosi, jog toks karas daugiau niekada neįvyks. Turiu vilties, kad šis baisus karas buvo baisi pamoka pasauliui, kur nuveda neapykanta, įžūlumas ir nepaprastas žiaurumas“, – sakė A. Duda.

Vesterplatėje, netoli Gdansko, Lenkijos premjerė dalyvavo kitoje pagerbimo ceremonijoje. Vesterplatėje lenkams per karą pavyko apsiginti net septynias dienas. Ceremonijoje dalyvavo ir Lenkijos premjerė Beata Szydlo.

„Vertybės, kurių Lenkija tvirtai laikėsi ir per karą, buvo grįstos viso žemyno suvienijimu. Jis prasidėjo kaip atsakas į karo baisumą“, – kalbėjo B. Szydlo,

Lenkiją rugsėjo pirmąją vienu metu užpuolė nacistinė Vokietija ir Sovietų Sąjunga. Vėliau šalyje, kaip ir visose okupuotuose kraštuose, prasidėjo trėmimai, koncentracijos stovyklos, žudynės. Šiandien ceremonijose dalyvavo žmonės, kurie matė ir išgyveno karo baisumus, tokių žmonių lieka vis mažiau. Žmonių, kurie gali priminti, koks iš tiesų baisus yra karas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...