captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vagystė Norvegijoje: iš muziejaus dingo apie 400 vikingų dirbinių

Apie 400 vikingų dirbinių buvo pavogti iš vieno muziejaus Norvegijoje rugpjūčio 11–13 dienomis, sekmadienį pranešė šios įstaigos direktorius.
Stop kadras
Stop kadras

„Jeigu pavogti daiktai nebus grąžinti, tai bus visų baisiausias įvykis per 200 metų Norvegijos muziejų istoriją“, – naujienų agentūrai AFP sakė šalies pietvakariuose įsikūrusio Bergeno universiteto direktorius Henrikas von Achenas ir pridūrė, kad prarasti eksponatai yra „neįkainojami“.

Direktorius sakė, kad dauguma pavogtų daiktų yra maži metaliniai dirbiniai, pavyzdžiui, papuošalai, bet paties jų metalo kaina „yra gana maža“.

„Vis dėlto šis didžiulė ir neišmatuojama netektis susijusi su tų daiktų reikšme kultūros istorijai, daug kartų viršijančia jų piniginę vertę“, – pridūrė H .von Achenas.

Vagys į septintame aukšte esantį muziejų pateko pastoliais, įrengtais ant pastato fasado.

Pavogti daiktai buvo ten laikinai saugomi prieš rugpjūčio 14-ąją planuotą perkėlimą į saugesnę vietą.

Direktorius pripažino, kad saugumo priemonės nebuvo pakankamos: „Mums derėjo pasirūpinti papildomais apsaugos elementais.“

Norvegijos policija tiria šį nusikaltimą ir bendradarbiaują su kolegomis užsienyje.

Tuo metu muziejus tikslina, kurie eksponatai buvo pavogti ir skelbia jų nuotraukas socialiniuose tinkluose, „kad šie daiktai taptų gerai žinomi ir kad juos tokiu būdu būtų sunkiau parduoti bei lengviau pastebėti“, aiškino H. von Achenas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...