captcha

Jūsų klausimas priimtas

Didžiosios Britanijos pirkinys – 3 mlrd. svarų kainavęs lėktuvnešis

Didžiojoje Britanijoje į savo uostą – Portsmutą – atplaukė naujas karališkųjų karinių jūrų pajėgų lėktuvnešis „Karalienė Elžbieta“. Nuo birželio 280 metrų ilgio laivas atliko bandomąją kelionę. Tai didžiausias Britanijos karinių jūrų pajėgų lėktuvnešis, kuriame tūps naujos kartos naikintuvai.

Iki 2023-ųjų lėktuvnešiui „Karalienė Elžbieta“ priklausys 24 karo lėktuvai. Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May pareiškė, kad turėdama tokį – 3 mlrd. svarų kainavusį – lėktuvnešį Britanija pasirengusi tapti pasauline galybe.

„Britanija didžiuojasi šiuo laivu, ir tuo, ką jis simbolizuoja. Tai aiškus signalas, kad Britanija imasi naujo, patikimo vaidmens pasaulio arenoje, ir ateityje mes pasiryžę būti pasaulinė galybė, artimai bendradarbiauti su draugais ir sąjungininkais visame pasaulyje. Kaip svarbi NATO narė, svarbiausia Europoje karinė galybė, nuolatinė Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narė Britanija atsakinga už tai, kad būtų laikomasi tarptautinės teisės, ginamos liberalios vertybės“, – kalbėjo šalies premjerė Th. May.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close