captcha

Jūsų klausimas priimtas

JAV: Baltimorėje nugriauti du paminklai konfederatams

Trečiadienį Merilando valstijos Baltimorės mieste buvo nugriauti du paminklai konfederatams, praneša JAV televizijos kanalas CNN.
Skulptūra Aleksandrijoje (Virdžinija), APF/Scanpix nuotr.
Skulptūra Aleksandrijoje (Virdžinija), APF/Scanpix nuotr.

Jo duomenimis, demontuotas paminklas teisėjui Rogeriui Taney, kuris 1857 metais įteisino afroamerikiečių vergovę, taip pat monumentas, skirtas Konfederacijos generolams Robertui Lee ir Thomasui Jacksonui.

Kaip informavo CNN, pirmadienį Baltimorės miesto taryba vienbalsiai priėmė sprendimą tučtuojau demontuoti keturis paminklus konfederatams. Kai kurie iš šių monumentų bus perkelti į konfederatų kapines.

Šeštadienį Šarlotsvilyje (Virdžinijos valstija) kilo įnirtingi kraštutinių dešiniųjų aktyvistų ir jų priešininkų susirėmimai, kurių priežastis – vietos valdžios sprendimas nugriauti pietiečių armijos vado JAV pilietiniame kare generolo R. Lee paminklą. Pilietinis karas baigėsi šiauriečių pergale ir vergovės panaikinimu, bet pietiečių simbolika Jungtinėse Valstijose naudojama iki šiol, nors daugelis ją laiko rasizmo simboliu. Eitynės Šarlotsvilyje, tarp kurių dalyvių buvo kukluksklano organizacijos narių ir neonacistų, virto susirėmimais su jų oponentais. Per riaušes vienas žmogus žuvo, dešimtys buvo sužeisti, valdžia paskelbė mieste nepaprastąją padėtį. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...