captcha

Jūsų klausimas priimtas

Indijos ir Pakistano nepriklausomybei – 70 metų, bet konfliktas dėl Kašmyro tęsiasi

Sukanka 70 metų nuo tada, kai buvusi britų kolonija, tuo metu vadinta Britų Indija, padalinta į nepriklausomybę paskelbusius Indiją ir Pakistaną. 1947-ųjų rugpjūtį dėl tuo laikotarpiu vyravusios religinės įtampos (daugiausiai – tarp hinduistų ir musulmonų) žuvo apie milijonas žmonių bei prasidėjo didžiausia istorijoje žmonių migracija.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Antrajam pasauliniam karui išsekinus britus, nepriklausomybės siekis Indijoje pagreitį įgavo vedamas Indijos nacionalinio kongreso – pirmojo šalyje politinio judėjimo. Augant vietos musulmonų, tuo metu buvusių mažuma, nuogąstavimams, kad nepriklausomoje šalyje šie bus užguiti hinduistų, nutarta padalyti į dvi valstybes, kurių viena – Pakistanas – skirta musulmonams. 

Atvėrus abi valstybes skiriančią sieną, Pakistane likę hinduistai ir sikai, o tuo pačiu – ir Indijoje  likę musulmonai (iš viso – bent 12 milijonų žmonių), baimindamiesi religinio persekiojimo paliko savo namus persikėlė į kitą pusę. 

Dėl šiuo laikotarpiu įsivyravusio smurto ir žudynių tarp bendruomenių žuvo maždaug milijonas žmonių. Po padalijimo tarp Pakistano ir Indijos kilęs konfliktas dėl Kašmyro regiono tęsiasi iki šiol.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close