captcha

Jūsų klausimas priimtas

JAV ragina Tailandą imtis daugiau veiksmų prieš Š. Korėją

Pirmojo oficialaus vizito į Tailandą metu JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas antradienį ragino Tailando lyderius imtis daugiau veiksmų prieš raketų bandymus atliekančią Šiaurės Korėją, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

R. Tillersonas yra aukščiausio rango JAV pareigūnas, viešintis Tailande po 2014 metų gegužę jame įvykdyto perversmo, dėl kurio pašlijo JAV ir Tailando santykiai. Tačiau analitikai JAV valstybės sekretoriaus vizitą suvokia kaip pagerėjusių JAV ir Tailando santykių ženklą.

Svarbiausia R. Tillersono užduotis lankantis Tailande – paraginti Pietryčių Azijos valstybes daugiau daryti, siekiant nutraukti finansavimo į Šiaurės Korėją srautus.

Jungtinės Valstijos yra įsitikinusios, kad Tailande aktyviai veikia fiktyvios Šiaurės Korėjos kompanijos, ir bando paskatinti Tailandą uždaryti jas, teigė sekretoriaus pavaduotoja Rytų Azijos ir Ramiojo vandenyno klausimais Susan Thorton. Anot S. Thorton, kompanijos dažnai keičia pavadinimus ir naudojasi Bankoku kaip regioniniu centru.

Prieš susitikdamas su R. Tillersonu Tailando ministras pirmininkas Prayuthas Chan-ochas teigė, kad Tailandas parems Jungtinių Tautų (JT) rezoliuciją dėl naujų sankcijų Pchenjanui dėl jo vykdomų raketų bandymų.

Vašingtonui stiprinant ryšius su Tailandu, didelis dėmesys skiriamas ir Tailando politikai bei žmogaus teisių pažeidimams šioje šalyje.

„Norime, kad Tailandas iškiltų kaip sustiprinta demokratija, kuri gerbia ir garantuoja savo šalyje žmogaus teises ir pagrindines laisves bei atlieka pagrindinį vaidmenį gerinant regione saugumo padėtį ir klestėjimą“, – teigė JAV ambasados atstovas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...