captcha

Jūsų klausimas priimtas

Po apklausos prokuratūroje D. Tuskas perspėjo dėl Lenkijos narystės ES

Buvęs Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas po aštuonių valandų apklausos prokuratūroje perspėjo, kad dabartinė šalies valdžia kloja pamatus išstojimui iš Europos Sąjungos. 

Europos Vadovų Tarybai pirmininkaujantis buvęs liberalų lyderis jau antrą kartą apklaustas dėl prezidento Lecho Kaczynskio žūties aviakastrofoje prieš septynerius metus. Detalių jis neatskleidė, bet pakartojo, kad byla - politinė, skirta opozicijai persekioti.

Varšuva vis tvirčiau atsisako vykdyti Europos Sąjungos taisykles - nepaiso ministrų sprendimo dalytis pabėgėlių našta, nereaguoja į Europos Komisijos perspėjimus dėl grėsmės teisės viršenybei, o dabar dar ir žada nevykdyti Teisingumo Teismo sprendimo stabdyti Belovežo Girios kirtimą. Anot D. Tusko, tai pavojingai veda prie skyrybų.

„Tai, kad Europos teismų verdiktai ar pirminiai sprendimai atmetami su tokia ypatinga arogancija, manau, rodo šį tą labai pavojingo. Tai atviras mėginimas supriešinti Lenkiją ir Europos Sąjungą iš paniekos. Man tai atrodo kaip preliudija prieš pareiškiant, kad Lenkijai nereikia Europos Sąjungos, o Europos Sąjungai nereikia Lenkijos“, – teigė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas D. Tuskas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...