captcha

Jūsų klausimas priimtas

JAV viceprezidentas lankosi Gruzijoje: perdavė D. Trumpo žinutę

Jungtinių Valstijų viceprezidentas Mike`as Pence`as iš Estijos atvyko į Gruziją, kur užtikrino, kad dvišalis ryšys tarp šalių išlieka stiprus. Jis susitiks su premjeru Giorgu Kvirikašvliu ir opozicijos lyderiais. Kol JAV viceprezidentas užtikrina sąjungininkus, kad gins nuo Rusijos, JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė sankcijų Rusijai įstatymą.
M. Pence`as, AFP/Scanpix nuotr.
M. Pence`as, AFP/Scanpix nuotr.

Šiuo vizitu į Gruziją Jungtinės Valstijos demonstruoja, kad nepamiršo Gruzijos, kuri per karą su Rusija 2008-aisiais prarado dalį teritorijos. Gruzija vis pabrėžia, kad Amerika – pagrindinė jos strateginė partnerė.  

„Amerika – Gruzijos pagrindinė strateginė sąjungininkė. Mes jums be galo dėkingi, nes Amerika mūsų kelionėje labai svarbi. Nepaisant išorės iššūkių, karinių ir kibernetinių, Gruzijos įsipareigojimas saugoti taiką namuose ir regione nugali“, – teigia Gruzijos premjeras Giorgis Kvirikašvilis.

Rusija išties aktyviai veikia regione ir naudojasi tuo, kad susidomėjimas regionu smukęs. Ji nuolat plečia okupuotas teritorijas, perkelia spygliuotos vielos tvoras vis tolyn, vis giliau integruoja Pietų Osetiją bei Abchaziją į savo struktūras. Todėl Gruzijai dabar labai reikia paramos žodžių ir pasaulio dėmesio. Paramos žodžius per vakarienę Mike`as Pence`as pasakė, kaip pats teigė, prezidento Donaldo Trumpo liepimu.

„Atvežiau Jungtinių Valstijų prezidento sveikinimus. Jis mane čia atsiuntė jums, jūsų vyriausybei ir jūsų žmonėms perduoti labai paprastą žinią: „Mes su jumis. Mes su jumis už jūsų laisvę ir bendras vertybes“, – sako JAV viceprezidentas.

Daugiau – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...