captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prasideda antrasis „Brexit“ derybų etapas

Pirmadienį prasideda antrasis derybų etapas dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos. Briuselyje jų eigą aptars vyriausiasis Bendrijos derybininkas Michelis Barnier ir „Brexit“ sekretorius Davidas Davisas. 
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Britų iždo sekretorius pranešė, kad vyriausybėje formuojasi dauguma, pasisakanti už pereinamąjį laikotarpį išstojant iš Europos Sąjungos. Bendrijos atstovai tikisi, kad Jungtinė Karalystė parodys daugiau iniciatyvos ir greičiau pristatys savo strategiją.

Likus daugiau nei metams iki derybų pabaigos, teigiama, kad britų premjerė Theresa May dar nėra radusi bendro sutarimo savo partijoje, koks visgi turėtų būti „Brexit“.

Šalies iždo sekretorius įspėja, kad verslas susilaiko nuo investicijų, mat kyla neaiškumų dėl ateities santykių tarp Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės. Daugiau nei 40% šalies įmonių mano, jog „Brexit“ pakenkė jų planams investuoti.

Skelbiama, kad artimiausiomis dienomis Briuselyje darbas vyks mažose grupėse, o pagrindiniai „Brexit“ debatai turėtų vykti savaitės viduryje. Tarp pagrindinių klausimų įvardijamos piliečių teisės, kiek Jungtinė Karalystė turės sumokėti palikdama Bendriją bei sienos tarp sąjungoje liksiančios Airijos bei išstosiančio Šiaurės Airijos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...