captcha

Jūsų klausimas priimtas

JAV prezidentas: baigėsi kantrybė dėl Šiaurės Korėjos

Bendrame pareiškime su Pietų Korėjos prezidentu Moon Jae-in Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad kantrybė dėl Šiaurės Korėjos branduolinių ambicijų baigėsi, informuoja AFP.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

„Atvirai, kantrybė baigėsi“, – sakė D. Trumpas ir iškoneveikė Šiaurės Korėjos vyriausybę, ją pavadindamas „aplaidžiu ir brutaliu režimu“. Anot D. Trumpo, Šiaurės Korėjos grėsmė ir provokacijos sulauks griežto atsako.

JAV lyderis omenyje turėjo JAV studento Otto Warmbiero žūtį, kuris iš Šiaurės Korėjos buvo paleistas komos būklės ir netrukus po grįžimo į JAV mirė.

D. Trumpas taip pat užsiminė, kad jo tikslas – taika, stabilumas ir klestėjimas regione, bet įspėjo, jog Jungtinės Valstijos visada gins save ir savo sąjungininkes. Savo pareiškime politikas gyrė sąjungą tarp JAV ir Pietų Korėjos, vadindamas ją taikos ir saugumo kertiniu akmeniu itin pavojingame pasaulyje.

Nepaisydama tarptautinio pasmerkimo Šiaurės Korėja atlieka vis daugiau raketų bandymų ir bando ištobulinti tarpžemyninę branduoliniais ginklais apginkluotą raketą. JAV gynybos žvalgybos agentūra praėjusį mėnesį įspėjo, kad Šiaurės Korėja neišvengiami pasieks šį tikslą.

Šiuo metu Šiaurės Korėjos raketos gali pasiekti Pietų Korėją ir Japoniją, abiejose šiose šalyse yra JAV kariuomenė. Nors Šiaurės Korėja tobulina JAV žemę pasiekti galinčias raketas, neaišku, kuriame etape šiuo metu yra šalis. Remiantis BBC pranešimais, Šiaurės Korėja jau yra atlikusi kelis sėkmingus branduolinius bandymus, bet manoma, kad šaliai dar nepavyko sukurti tokios mažos branduolinės galvutės, kuri galėtų tilpti ant raketos.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...