captcha

Jūsų klausimas priimtas

JAV paskelbė kriterijus į šalį atvykstantiems kelių musulmoniškų šalių piliečiams

Baltieji rūmai pristatė naujuosius kriterijus, kurie bus taikomi JAV vizą norintiems gauti šešių valstybių, kuriose didžiąją gyventojų dalį sudaro musulmonai, piliečiams bei visiems pabėgėliams. Kad galėtų atvykti į Jungtines Valstijas, čia iš jų bus reikalaujama turėti „artimą“ šeimos narį arba verslo ryšių, praneša BBC.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Šios taisyklės, kurios palies Irano, Libijos, Sirijos, Somalio, Sudano ir Jemeno gyventojus, įsigalios ketvirtadienį.

Jos išleistos po to, kai JAV Aukščiausiasis teismas iš dalies atnaujino prezidento Donaldo Trumpo pasirašytą draudimą į šalį atvykti kelių musulmoniškų šalių piliečiams.

Anksčiau šį kontraversiškąjį prezidento dekretą buvo užblokavę žemesnių instancijų teismai.

Pagal naująsias taisykles, ateinančias 90 dienų į JAV negalės atvykti tie asmenys, kurie šioje šalyje neturi artimų giminaičių: tėvų, sutuoktinių, vaikų, žento ar marčios, brolių ar seserų.

Į JAV pareigūnų nustatytą „artimų“ giminaičių sąvoką neįeina seneliai, tetos, dėdės, dukterėčios, sūnėnai, giminės iš žmonos ar vyro pusės, anūkai ir visi likę tolimesni giminaičiai.

Tačiau naujosiose taisyklėse išimtis taikoma tiems asmenims, kurie su JAV turi verslo ar mokslo ryšių.

Vis dėlto gairėse patikslinama, kad šie santykiai turi būti oficialūs, dokumentuoti ir sudaryti įprastomis sąlygomis, o ne tik siekiant apeiti šį draudimą.

Galiojančias JAV vizas turinčių asmenų šis draudimas nepaveiks. Be to, į šalį bus įleidžiami ir dvigubą pilietybę turintys asmenys, atvyksiantys iš šalių, kurioms šis draudimas netaikomas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close