captcha

Jūsų klausimas priimtas

Politinių kalinių atmintį saugančiai organizacijai – Rusijos valdžios spaudimas

Stalino represijas patyrė ir Rusijos tauta. Politinių kalinių ir tremtinių atmintį Rusijoje saugo nevyriausybinė organizacija „Memorialas“. Kremlius šią organizaciją buvo paskelbęs užsienio agentais, tačiau jos darbuotojai veiklos nutraukti neketina.
LRT stop kadras
LRT stop kadras

Memorialo direktorė Irina Flige pasakoja, kad 2015 metais organizacija sulaukė kratų, tačiau veiklos nenutraukė. Pasak jos, šalies visuomenė gyvena įsijautusi į aukos vaidmenį, o tai reiškia, kad valdžia gali daryti, ką nori. Direktorės teigimu, Rusijos valdžia Stalino represijas pateikia kaip istorinę neišvengiamybę.

„Apie tai visuomenė nediskutuoja, to nereikia ir Rusijos valdžiai, kuri akcentuoja istorijos pozityvumą,  bando įtikinti save, žmones, tarptautinę visuomenę, kad Rusija galinga valstybė, imperija, kad Rusijos istorija – tai pergalių istorija, todėl gulago ir teroro istorija pristatoma kaip įrankis, kuris ir užtikrino tas pergales“, – aiškina I. Flige.

Vis dėlto dalis žmonių negali pamiršti žiaurių Stalino represijų, atiduoda memorialui nužudytų artimųjų lageriuose išsaugotus daiktus. Tarp jų – piniginė, paveikslėliai, pypkė, net šachmatai iš duonos minkštimo.

Plačiau – Zinaidos Paškevičienės reportaže iš Sankt Peterburgo.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...