captcha

Jūsų klausimas priimtas

Spręs dėl Astravo AE tarptautinės komisijos

Birželio 13–16 dienomis Minske vyks Jungtinių Tautų Europos ekonomikos komisijos Konvencijos dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espo konvencija) Šalių susitikimas, kuriame greta kitų klausimų bus svarstoma ir Astravo atominės elektrinės (AE) byla. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Espo konvencijos Įgyvendinimo komitetas atkreipia dėmesį į tai, kad būtina išnagrinėti ir įvertinti Astravo AE poveikio aplinkai vertinimo (PAV) dokumentų turinį ir atsakyti į esminius klausimus apie projektą. Lietuvai ir Baltarusijai siūloma įkurti laikiną tarptautinę ekspertų grupę, kuri atliktų nepriklausomą Astravo AE bylos dokumentų analizę ir pateiktų išvadas Espo konvencijos Įgyvendinimo komitetui. 

Lietuva Espo konvencijos Šalių susitikime sieks, kad būtų įkurta tarptautinė ekspertų grupė Astravo AE projekto PAV dokumentų turinio analizei, nes tarptautinė ekspertizė gali atskleisti tikrąjį Astravo AE aplinkosaugos ir branduolinės saugos problemų mastą.

Tarptautinė ekspertų grupė turėtų įvertinti, ar Baltarusija laikėsi Espo konvencijos nuostatų ir kitų tarptautinių aplinkosauginių ir branduolinės saugos organizacijų reikalavimų ir rekomendacijų šiais klausimais: (1) dėl aikštelės AE statybai įvertinimo ir parinkimo; (2) dėl poveikio tarpvalstybinėms upėms ir geriamajam vandeniui; (3) dėl panaudoto branduolinio kuro ir radioaktyvių atliekų valdymo; (4) dėl demografinių charakteristikų aplink planuojamą AE vertinimo ir avarinės parengties ir (5) dėl AE projekto atsparumo sunkaus lėktuvo kritimo atveju.

Lietuva laikosi pozicijos, kad Astravo AE projekto tarpvalstybinio PAV procesas su Lietuva lieka atviras, nes Lietuvos klausimai dėl AE saugos lieka neatsakyti, viešieji klausymai ir ekspertų konsultacijos nesurengtos. Remiantis Espo konvencijos nuostatomis, tokių objektų kaip atominės elektrinės statybos gali būti pradėtos tik atlikus tarpvalstybinį PAV. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...