captcha

Jūsų klausimas priimtas

Th. May paprašys karalienės leidimo formuoti vyriausybę

Jungtinės Karalystės rinkimų rezultatai rodo, kad didžiausia partija išliks valdantieji konservatoriai, tačiau jie prarado daugumą. Antroje vietoje – pozicijas sustiprinantys leiboristai, kurių lyderis Jeremy Corbynas ragino premjerę Theresą May atsistatydinti. Ji pati tikino, kad konservatoriai bet kokiu atveju šalyje sugebės užtikrinti stabilumą ir paprašė karalienės leidmo formuoti vyriausybę.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

BBC praneša, kad Th. May šiandien turėti keliauti į Bakingamo rūmus ir užtikrinti karalienę Elizabeth II, kad galės suformuoti vyriausybę. Tai netrukus patvirtino ir Dauningo gatvė. Th. May į Bakingamo rūmus turėtų atvykti 12.30 val. vietos (14.30 val. Lietuvos) laiku.

Tokį sprendimą konservatorių vadovybė priėmė po pokalbių su DUP atstovais. Tiesa, neaišku, ar dvi partijos formuos koaliciją, kuriai deputatų, beje, užtenka, ar Šiaurės Airijos partija rems torių mažumos vyriausybę.

„DUP nenori, kad Theresa May netektų valdžios, ir netrokšta dirbti su Jeremy Corbynu“, – teigė BBC politikos redaktorė Laura Kuenssberg. Karalienė Elizabeth II pagal galiojančią tvarką turi paprašyti didžiausias galimybes užsitikrinti Bendruomenių rūmų pasitikėjimą turinčio žmogaus tapti ministru pirmininku ir formuoti administraciją. Paprastai šiuo žmogumi tampa didžiausios parlamentinės frakcijos lyderis.
Balsavusiųjų apklausos rodo, kad konservatorių parlamente sumažėjo, leiboristų partijos mandatų skaičius – padidėjo.

Išankstinius rinkimus balandį paskelbė premjerė tikėdamasi užsitikrinti stipresnį mandatą, šalyje ruošiantis „Brexit“ deryboms.

BBC prognozuoja, jog konservatoriai parlamente turės 322 vietas, tai 9-iomis mažiau nei iki šiol. Tuo metu leiboristams prognozuojama 261 vieta. Tai  30-čia daugiau nei dabar.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...