captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lenkijos aktyvistai protestuoja prieš didelio masto kirtimus Belovežo girioje

Lenkijos Belovežo sengirėje ketvirtadienį aplinkosaugos aktyvistai grandinėmis prisirakino prie medkirčių technikos, norėdami sustabdyti kirtimus paskutiniame Europos pirmykščiame miške, įtrauktame į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Asociatyvinė BNS nuotr.
Asociatyvinė BNS nuotr.

„Liksime iki pabaigos, tiek kiek reikės“, – sakė Varšuvos aplinkosaugininkas Piotras Dankowskis, vienas iš dviejų jaunų aktyvistų, prisirakinusių prie rytinės Čerlonkos gyvenvietės automobilių stovėjimo aikštelėje nakčiai paliktų mašinų ir neleisdami joms pajudėti iš vietos.

Juos palaikė daugiau nei dešimt „Greenpeace“ aktyvistų ir judėjimo „Dzika Polska“ narių, kurie laikė iškėlę plakatus su užrašais „Sustabdykite kirtimą“, „Išgelbėkit Belovežo girią“.

Po kelių valandų nuo protesto pradžios įsikišę policijos pareigūnai privertė aktyvistus pasitraukti nuo vienos iš mašinų prie plačiai išsidriekusios sengirės, kurioje girioje paplitę 20 tūkst. rūšių gyvūnai, tarp jų – 250 rūšių paukščiai ir 62 rūšių žinduoliai. Be kita ko, girioje gyvena maždaug 800 stambiausių Europos žinduolių – stumbrų.

„Nepaisant policijos veiksmų, per kuriuos buvo panaudota jėga, kai kurie aktyvistai nesitraukia iš tos vietos ir toliau protestuoja. Viena iš mašinų tebėra užblokuota“, – sakoma Lenkijos „Greenpeace“ atstovės Mariannos Hoszowskos pranešime.

Lenkijos vyriausybė kirtimus sengirėje pradėjo praėjusių metų gegužę, aiškindama, vykdomi tik kirtimai, turintys sustabdyti kinivarpų invaziją, užtikrinti saugų naudojimąsi miško keliais ir mažinti gaisrų pavojų.

Šiems kirtimams nepritaria mokslininkai, ekologai ir Europos Sąjunga. Aktyvistai įtaria, kad vyriausybė dangsto didelio masto komercinį mišo kirtimą saugomoje sengirėje.

Abipus Lenkijos ir Baltarusijos sienos plytinčioje Belovežo girioje yra išlikę didžiausi plotai pirmykščių miškų, prieš dešimt tūkstančių metų dengusių didžiąją dalį Europos.

Balandžio pabaigoje Europos Komisija – ES vykdomoji institucija – pasiuntė Varšuvai „paskutinį perspėjimą“ ir pareiškė, kad gali imtis teisinių veiksmų, siekiant sustabdyti didelio masto kirtimus.

ES yra susirūpinusi, kad kirtimai gali padaryti nepataisomos žalos šios ES saugomų teritorijų tinklui „Natura 2000“ priklausančios girios biologinei įvairovei.

Lenkijos „Greenpeac“ paskelbtame pranešime sakoma, kad ketvirtadienio protestu yra siekiama „laimėti laiko, kad būtų surinkti įrodymai apie ES taisyklėms ir UNESCO susitarimui prieštaraujančius veiksmus“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...