Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Rinkimų diena Pakistane prasidėjo teroro išpuoliais (papildyta)

ELTA2015.09.08 13:45

Pakistane šeštadienį prasidėjo visuotiniai parlamento rinkimai, skelbia „Associated Press“. Šiais rinkimais bus pažymėtas pirmasis per 66 metų šalies istoriją sėkmingas valdžios perdavimas vienos civilių išrinktos vyriausybės kitai.

Pakistane šeštadienį prasidėjo visuotiniai parlamento rinkimai, skelbia „Associated Press“. Šiais rinkimais bus pažymėtas pirmasis per 66 metų šalies istoriją sėkmingas valdžios perdavimas vienos civilių išrinktos vyriausybės kitai.

Rinkimų favorite laikoma buvusio premjero Nawazo Sharifo opozicinė Pakistano musulmonų lyga (PML-N), kuriai kritikai priekaištauja dėl ryšių su islamistų radikaliomis grupuotėmis. Pagrindine Pakistano musulmonų lygos konkurente laikoma Omrano Khano partija, kuri pasisako už reformas šalyje. Rinkimuose taip pat dalyvaujanti Pakistano liaudies partija (PPP), ekspertų vertinimu, neturės pasisekimo.

Tikimasi, kad rinkimuose dalyvaus dešimtys milijonų Pakistano gyventojų.

Nuo balandžio 9 dienos Pakistane dėl artėjančių rinkimų buvo juntama įtampa. Pakistano talibai paskelbė būsimus rinkimus „neislamiškais“ ir pažadėjo sužlugdyti juos teroro išpuoliais. Partijų, pasisakančių už reformas šalyje, nariai, taip pat jų šalininkai ne kartą islamistų buvo užpulti, dėl šios priežasties partijų lyderiams teko atsisakyti masinių mitingų ir apsiriboti nedideliais susirinkimais ir individualia agitacija.

Rinkimų kampaniją trikdė smurtas, pareikalavęs daugiau nei 100 žmonių aukų.

Gegužės 9 dieną per rinkimų agitacijos renginį buvo pagrobtas buvusio šalies ministro pirmininko Yousufo Raza Gilani sūnus. Ali Haideras Gilani, Pakistano liaudies partijos (PPP) kandidatas, dalyvavo agitaciniame mitinge centriniame Multano mieste.

Gegužės 4 dieną šalia vienos iš vietos partijų atstovybės Karačyje buvo įvykdytas dvigubas teroro aktas, per kurį žuvo trys žmonės. Balandžio 17 dieną per sprogimą rinkimų mitingo metu Pešavaro mieste žuvo apie 20 žmonių.

Prasidėjo teroro aktais

Penki žmonės žuvo nugriaudėjus sprogimui Karačio mieste, pietinėje Pakistano dalyje.

Kaip informuoja AFP, sprogmuo nugriaudėjo šalia kandidato į Liaudies nacionalinės partijos deputatus automobilio. Per sprogimą sužeista apie 40 žmonių, kai kurių jų būklė kritinė. Pats politikas, į kurį buvo pasikėsinta, per incidentą nenukentėjo. Dar vienas sprogimas, vos tik prasidėjus rinkimams, nugriaudėjo Pešavaro mieste. Ten, preliminariais duomenimis, nukentėjo aštuoni žmonės.