captcha

Jūsų klausimas priimtas

Apklausa: didžiausiomis priešėmis Rusija vis dar laiko JAV ir Ukrainą

Ryšių su Kremliumi neturintis viešosios nuomonės tyrimo centras „Levada Center“ paprašė rusų įvardyti jų šalies atžvilgiu priešiškas kelias šalis. Didžiausiomis priešėmis, anot apklausos, rusai tebelaiko JAV ir Ukrainą. Toje pačioje apklausoje draugiškiausiomis šalimis rusai įvardijo Kiniją, Baltarusiją ir Kazachstaną, praneša Rusijos žiniasklaida.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

69 proc. respondentų Rusijos atžvilgiu labiausiai priešiška šalimi įvardijo JAV, 50 proc. – Ukrainą ir Vokietiją, 24 proc. paminėjo Latviją ir Lietuvą.

Šiek tiek daugiau nei pusė rusų (54 proc.) Rusijos ir JAV santykiuose nemato jokių santykių gerėjimo ženklų. 17 proc. žmonių mano, kad dvišaliai santykiai su JAV pablogėjo pastaraisiais metais, tuo tarpu 21 proc. sakė, kad santykiai tarp Rusijos ir Jungtinių Valstijų pagerėjo.

Tyrėjams paklausus Rusijos visuomenės, ar, jų manymu, Rusija yra atskirta nuo tarptautinės bendruomenės, 46 proc. atsakė teigiamai.

Respondentai didžiausiomis Rusijos sąjungininkėmis laiko Baltarusiją (46 proc.), Kiniją (39 proc.) ir Kazachstaną (34 proc.). Kitos, respondentų manymu, draugiškos šalys yra Sirija, Indija, Kuba, Armėnija, Tadžikistanas, Azerbaidžanas ir Uzbekistanas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...