captcha

Jūsų klausimas priimtas

UNESCO ratifikavo Jeruzalės rezoliuciją, kuri papiktino Izraelį

Jungtinių Tautų (JT) Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) valdyba penktadienį ratifikavo rezoliuciją, kurioje Izraelis įvardinamas kaip „okupacinė valdžia“ Jeruzalėje ir raginamas nutraukti bet kokius veiksmus, keičiančius miesto „charakterį ir statusą“.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Ši antradienį UNESCO komisijos priimta rezoliucija sukėlė Izraelio pasipiktinimą. .

Dokumente, kuris buvo patvirtintas UNESCO būstinėje, smerkiamos „visos įstatyminės ir administracinės priemonės bei veiksmai, kurių imasi Izraelis, okupacinė valdžia, pakeičiantys arba turintys pakeisti Šventosios Jeruzalės miesto charakterį ir statusą“.

Tokie veiksmai yra „neteisėti bei niekiniai ir turi būti nutraukti nedelsiant“, sakoma rezoliucijoje.

Joje ypač kritikuojama Izraelio įvykdyta Rytų Jeruzalės aneksija po 1967 metų okupacijos – kurios teisėtumo iki šiol nepripažįsta tarptautinė bendruomenė.

Rezoliucija buvo priimta antradienį, 22 balsais už, 10 – prieš ir dar 23 atstovai balsavime nedalyvavo.

Dokumentas supykdė Izraelio ministrą pirmininką Benjaminą Netanyahu, kuris atsakydamas šią savaitę sumažino savo šalies įnašą į JT 1 mln. JAV dolerių.

Pareiškęs, kad rezoliucija neigia istorinius žydų ryšius su Jeruzale, B.Netanyahu jos priėmimą pavadino „absurdišku“ ir pareiškė, kad tokie „nuolatiniai puldinėjimai turi savo kainą“.

Jau trečią kartą per kelis pastaruosius mėnesius Izraelis sumažino įmokas į JT biudžetą dėl, jo požiūriu, antiizraelietiškų sprendimų, sakė vienas Izraelio pareigūnas, pasak kurio, 2017 metais šios įmokos sumažėjo nuo 11 mln. JAV dolerių iki 3,7 mln.

Izraelis jau buvo susikibęs su UNESCO spalio mėnesį, kai šios agentūros Pasaulio paveldo komitetas priėmė rezoliuciją, kurioje išreiškė susirūpinimą dėl Izraelio vykdomų statybų ir archeologinių kasinėjimų keliamos grėsmės miestui.

B. Netanyahu konsultacijoms iškvietė savo pasiuntinį prie UNESCO.

Izraelis visą Jeruzalė laiko savo nedaloma sostine, o palestiniečiai rytinę jos dalį mato būsimos Palestinos valstybės sostine.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...