captcha

Jūsų klausimas priimtas

Įtampa tarp JAV ir Šiaurės Korėjos: jei nesiims veiksmų dabar, vėliau gali būti vėlu

Tai, kas pastaruoju metu vyksta su Šiaurės Korėja, nėra netikėta, sako ekspertai. Jų teigimu, raketų bandymai šioje šalyje atliekami ne pirmą ir ne antrą kartą, taip pat tradiciškai pastebimas įtampos suintensyvėjimas pavasarį, kai vyksta JAV ir Pietų Korėjos karinės pratybos. Tačiau vienas veiksnys, kuris yra labai svarbus Jungtinėms Valstijoms, yra pakitęs.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Anot Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) docentės Margaritos Šešelgytės, reikia atkreipti dėmesį į branduolinės bombos nešėjo sukūrimo galimybę.

„Visi žinome, kad Šiaurės Korėja yra sukūrusi branduolinę bombą, kokia ji bebūtų. Tačiau dabar kalbama apie tai, kad bandoma sukurti branduolinės bombos nešėją, kuris galbūt galėtų pasiekti ir Jungtinių Amerikos Valstijų krantus. To nešėjo sukūrimas ir potencialus panaudojimas kelia didžiausias įtampas.

Jei nebus imtasi veiksmų dabar, vėliau gali būti per vėlu – Šiaurės Korėja turės labai rimtą ginklą, kuriuo galės grasinti Jungtinėms Valstijoms ar jų sąjungininkėms“, – sako M. Šešelgytė.

Daugiau apie tai – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...