captcha

Jūsų klausimas priimtas

JAV prezidentas Meksikai pažadėjo kovoti su ginklų kontrabandininkais

Meksikoje viešėjęs Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama pažadėjo kovoti su amerikiečių kontrabandininkais, kurie tiekia ginklus Meksikos nusikaltėlių grupuotėms.
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

Meksikoje viešėjęs Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama pažadėjo kovoti su amerikiečių kontrabandininkais, kurie tiekia ginklus Meksikos nusikaltėlių grupuotėms.

B. Obama atidžiai seka padėtį Meksikoje, o ypač jos sienos saugumą, nes jis nori daugiau teisių suteikti neteisėtiems imigrantams, kurie į Jungtines Valstijas patenka iš Meksikos.

B. Obamos kritikai pabrėžia: jei trijų tūkstančių kilometrų ilgio siena tarp Jungtinių Valstijų ir Meksikos nebus akylai saugoma, Kongresas nesuteiks daugiau teisių nelegaliai gyventiems imigrantams, kurių didelė dalis – iš Lotynų Amerikos.

Imigracijos reformą rinkėjams pažadėjęs prezidentas sako, kad siena saugi – pernai pirmą kartą per keturis dešimtmečius amerikiečiai neužfiksavo atvykėlių iš Meksikos pertekliaus. Tiesa B. Obama sutinka ir su Meksikos prezidento E. Penos Nieto interpretacija, esą Meksikos ekonomika vis solidesnė – daugiau žmonių sugeba užsidirbti namuose. Tai svarbu amerikiečiams: kaimynė pietuose – trečia svarbiausia jų prekybos partnerė.

„Reikia pabrėžti prekybos tarp Meksikos ir Jungtinių Valstijų galimybę. Aišku, nedera pamiršti saugumo problemos, kurią kaip galėdami stengiamės išspręsti“, – tikino Meksikos prezidentas.

Meksikos pareigūnai sako, kad 90 procentų ginklų, kuriuos šalyje naudoja nusikaltėlių grupuotės, įvežama iš Jungtinių Valstijų. B. Obama žada kovoti ne tik su Meksikos imigrantais, bet ir su amerikiečių kontrabandininkais.

„Suprantame, kad esame įsipareigoję spręsti ginklų kontrabandos problemą. Ginklai dažnai gabenami į pietus ir dėl to smurtas Meksikoje stiprėja“, – atkreipė dėmesį B. Obama.

Amerikiečiai nerimauja dėl Meksikos siekių riboti saugumo pajėgų bendradarbiavimą kare su narkotikų karteliais. Anksčiau Meksika buvo atvėrusi savo žvalgybą amerikiečių pareigūnams, o dabar sako, kad jie turės siųsti užklausas vidaus reikalų ministerijai. Esą tokia sistema bus veiksmingesnė.

E. P. Nietas, socialdemokratas prezidentas, kuris praėjusių metų pabaigoje pakeitė krikščionį demokratą F. Kalderoną, sako kad žmogžudysčių skaičius jau nukrito 14 procentų, tačiau vietos žiniasklaida ir toliau pilna žinių apie nusikaltėlių siautėjimus – per šešerius metus dėl susirėmimų su narkotikų karteliais jau žuvo daugiau nei 70 tūkstančių žmonių.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...