captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nepaisant sankcijų, Rusija didina karines išlaidas

Rusija 2016 metais tapo trečiąja daugiausiai karinių išlaidų turėjusia šalimi, nepaisant žemų naftos kainų ir ekonominių sankcijų. Antrus metus iš eilės augo pasaulinės išlaidos gynybai, parodė atliktas tyrimas, informuoja naujienų agentūra AFP.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

2016 metais Rusijos karinės išlaidos siekė 69,2 mlrd. dolerių (apie 64 mlrd. eurų), o tai 5,9 proc. daugiau nei 2015 metais, teigiama Stokholmo tarptautinio taikos tyrimų instituto (SIPRI) ataskaitoje.

„Padidintos išlaidos ir sunki našta ekonomikai užkraunama tuo metu, kai Rusijos ekonomika dėl žemų naftos ir dujų kainų bei 2014 metais įvestų ekonominių sankcijų yra atsidūrusi rimtoje bėdoje“, – teigė SIPRI.

2015 metais trečiąja daugiausiai karinių išlaidų turėjusia šalimi buvo Saudo Arabija, tačiau 2016 metais ji nukrito į ketvirtąją vietą. Saudo Arabijos karinės išlaidos pernai sumažėjo 30 proc., iki 63,7 mlrd. dolerių.

„Mažėjančios pajamos iš naftos ir su naftos kainų krize susijusios ekonominės problemos privertė didžiąją dalį naftą eksportuojančių šalių mažinti karines išlaidas“, – skelbia SIPRI.

Jungtinės Valstijos liko didžiausiomis švaistūnėmis, karinės išlaidos tarp 2015 ir 2016 metų išaugo 1,7 proc., iki 611 mlrd. dolerių. Tuo tarpu Kinija išlaidas padidino 5,4 proc., iki 215 mlrd. dolerių.

Anot SIPRI, „daugelio Vidurio Europos šalių karinių išlaidų didinimas iš dalies gali būti susijęs su didesnės Rusijos keliamos grėsmės suvokimu, nepaisant fakto, kad 2016 metais Rusijos karinės išlaidos prilygo tik 27 proc. visų NATO narių Europos šalių išlaidoms kartu sudėjus.“

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...