Pasaulyje

2017.04.20 08:40

OPCW: yra nepaneigiamų įrodymų apie zarino panaudojimą Sirijoje

BNS2017.04.20 08:40

Cheminio ginklo uždraudimo organizacija (OPCW) trečiadienį pareiškė turinti „nepaneigiamų“ tyrimų rezultatų, rodančių, kad per numanomą cheminę ataką Sirijoje buvo panaudotas zarinas arba panaši medžiaga.

Keturioms laboratorijoms ištyrus mėginius, paimtus iš 10 žmonių, žuvusių arba nukentėjusių per balandžio 4-osios ataką Chan Šeichūno mieste, nustatyta, kad šie asmenys buvo „paveikti zarino arba į zariną panašios medžiagos“, sakė OPCW vadovas Ahmetas Uzumcu.

Per įtariamą ataką minėtame sukilėlių kontroliuojamame Idlibo provincijos mieste žuvo mažiausiai 87 žmonės, tarp jų daug vaikų. Mirusių ir dideles kančias patiriančių apsinuodijusių žmonių vaizdai sukėlė pasipiktinimą visame pasaulyje.

Dviejų per ataką žuvusių žmonių palaikų mėginiai buvo išanalizuoti dviejose OPCW pasirinktose laboratorijose, A. Uzumcu trečiadienį sakė organizacijos valdybai.

Dar septynių ligoninėse gydomų žmonių biomedicininiai mėginiai išanalizuoti kitose dviejose laboratorijose, sakoma OPCW pranešime.

„Bus gauta tolesnių laboratorinių tyrimų detalių, bet jau gauti analizės rezultatai yra nepaneigiami“, – trečiadienį OPCW būstinėje Hagoje vykusiame valdybos posėdyje sakė A. Uzumcu.

OPCW sudaryta komisija yra pasiruošusi vykti į Chan Šeichūną surinkti faktinės medžiagos, kai tik „saugumo padėtis leis“ tai padaryti, pridūrė organizacijos vadovas. Pasak jo, ši komanda apklaus liudininkus ir surinks mėginių.

Kitas OPCW valdybos posėdis įvyks ketvirtadienį; per jį bus balsuojama dėl ankstesnę dieną aptarto nutarimo projekto.