captcha

Jūsų klausimas priimtas

JT teismas atmetė Kijevo reikalavimą stabdyti Rusiją

Tarptautinis Teisingumo teismas atmetė Ukrainos prašymą imtis ypatingų priemonių darant spaudimą Rusijai dėl šios veiksmų pinigais ir ginklais remiant prorusiškų separatistų grupuotes Donbase.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Praėjusį mėnesį vykusiuose teismo posėdžiuose Ukraina kaltino Rusiją terorizmo finansavimu, konkrečiau, kad ji lėšomis ir ginklais aprūpina Rytų Ukrainos separatistus, ir totorių bei kitų tautinių mažumų diskriminavimu Kryme.

Rusijai atstovaujantys teisininkai tokius kaltinimus atmetė ir apkaltino Ukrainą mėginimu Jungtinių Tautų (JT) teismą įvelti į ginčą, esantį už jo jurisdikcijos ribų.

Bylos nagrinėjimas, tikėtina, gali užtrukti ne vienerius metus. Todėl belaukiant galutinio sprendimo Ukraina paprašė teismo imtis tam tikrų „laikinųjų priemonių“, pavyzdžiui, nurodyti Rusijai nutraukti etninių mažumų diskriminavimą Kryme ir neberemti Rytų Ukrainos separatistų.

Kijevas Maskvą siekia patraukti atsakomybėn dėl karo kurstymo, bei Krymo pusiasalyje gyvenančių etninių totorių ir ukrainiečių mažumų diskriminacijos.

Pastaruoju klausimu Hagoje įsikūręs teismas priėmė teigiamą Ukrainai verdiktą. Jame skelbiama, kad Maskva privalo saugoti Kryme gyvenančių etninių grupių teises.

Per trejus metus nuo karo Rytų Ukrainoje pradžios žuvo daugiau kaip 10 tūkstančių žmonių, nevyriausybinės organizacijų teigimu, Krymo totorių bendruomenė susiduria su nuolatiniu vietos valdžios institucijų persekiojimu.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...