Pasaulyje

2013.05.03 08:16

Brolių Carnajevų planuose – ir daugiau išpuolių

ELTA2013.05.03 08:16

Bostono maratono įtariamieji iš pradžių planavo surengti išpuolį per liepos 4-ąją švenčiamą Nepriklausomybės dieną, remdamasi JAV žiniasklaida skelbia BBC.

Bostono maratono įtariamieji iš pradžių planavo surengti išpuolį per liepos 4-ąją švenčiamą Nepriklausomybės dieną, remdamasi JAV žiniasklaida skelbia BBC.

Tačiau įtariamieji teroristai Tamerlano Carnajevo namuose pagaminti bombas baigė anksčiau nei tikėjosi, teigė nežinomas JAV pareigūnas.

Neaišku, ar jie planavo atakuoti tam tikrą renginį, tačiau Bostone kiekvienas metais liepos 4-ąją vyksta daugiausia renginių.

Tuo tarpu Masačusetso viešojo saugumo departamentas patvirtino, kad T. Carnajevo artimieji ketvirtadienį pasiėmė jo kūną laidotuvėms.

T. Carnajevo našlė Katherine Russel išvakarėse sutiko, kad jo palaikai būtų perduoti artimiesiems.

T. Carnajevo dėdė Ruslanas Carnis, gyvenantis Merilende, teigė, kad ketvirtadienio naktį šeima pasiims jo palaikus.

Medicinos tyrėjas informavo, kad T. Carnajevo mirties priežastis nustatyta, tačiau informacija nebus paviešinta, kol nebus išrašytas mirties liudijimas.

26-erių T. Carnajevas žuvo per susišaudymą su policija, kai abu su broliu Džocharu Carnajevu bandė automobiliu pasprukti nuo pareigūnų.

Pranešama, kad Dž. Carnajevas, kuris vėliau buvo sučiuptas ir šiuo metu sveiksta kalėjimo ligoninėje nuo šautinių žaizdų, Federalinio tyrimų biuro tyrėjams teigė, kad išpuolis buvo planuotas liepos 4 dieną.

19-metis įtariamasis taip pat informavo pareigūnus, kad jie iš pradžių svarstė apie savižudžio išpuolius, skelbė „New York Times“. Tačiau vietoje to jie nusprendė pasigaminti dvi bombas, kurias detonavo balandžio 15 dieną netoli Bostono maratono finišo linijos. Per ataką žuvo trys žmonės ir dar 264 buvo sužeisti.

Be kita ko, „New York Times“ pranešimais, Dž. Carnajevas pasakė tyrėjams, kad jis su broliu internetu klausėsi JAV gimusio „Al Qaeda“ įtariamojo, žuvusio per 2011 metų bepiločio antskrydį Jemene, Anwaro al-Awlaki pamokymų.

Dž. Carnajevui gresia mirties bausmė, jeigu bus įrodyta jo kaltė per Bostono išpuolius.