captcha

Jūsų klausimas priimtas

Turkijoje – reikalavimai perskaičiuoti referendumo balsus

Dvi didžiausios Turkijos opozicinės partijos reikalauja perskaičiuoti dalį sekmadienį šalyje vykusio referendumo balsų. Balsavimą dėl konstitucinių pataisų nedidele persvara laimėjo pasisakantieji už prezidento galių didinimą.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Rezultatai rodo, kad trys didžiausi Turkijos miestai – Stambulas, Ankara ir Izmiras – prezidento įgaliojimus išplečiančiančioms konstitucinėms pataisoms nepritarė. Jas daugiausiai palaikė šalies vidurio-šiaurės regionai. Europos Komisija po rezultatų paskelbimo išplatino pareiškimą, kuriame atkreipiamas dėmesys į tai, kad balsų skirtumas tarp priešingas puses palaikančių stovyklų nedidelis, esą dėl ko reformų įgyvendinimui būtinas kuo platesnis nacionalinis sutarimas. 

Apžvalgininkai pabrėžia, jog plebiscito rezultatai rodo didelį visuomenės susiskaldymą tiek Turkijos politinės sistemos, tiek dabartinio prezidento Recepo Tayyipo Erdogano populiarumo atžvilgiu. Iš viso numatyta keisti 18 konstitucijos straipsnių, kuriais premjero įgaliojimus perima prezidentas. Šiam taip pat suteikiama galimybė dalyvauti politinės partijos veikloje, didinama įtaka teismų sistemai. 

Opozicija sako, kad tokie pokyčiai kelia grėsmę valdžių atskyrimo principui, dėl ko šalis gali būti nustumta į autoritarizmo glėbį.

Po referendumo šalyje pratęsta nepaprastoji padėtis.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...