captcha

Jūsų klausimas priimtas

ES griežtina sankcijas Šiaurės Korėjai

Po naujų raketų bandymų Europos Sąjunga (ES) sugriežtino savo sankcijas Šiaurės Korėjai. Briuselis uždraudė investicijas į izoliuotos šalies ginkluotės, metalo ir aviacijos pramonę, taip pat paslaugas informatikos sektoriuje bei chemijos, kalnakasybos ir perdirbimo srityse. Be to, dar keturiems šiaurės korėjiečiams, kurie kaltinami Pchenjano branduolinės ir raketų programos rėmimu, uždrausta atvykti į ES, įšaldytas jų turtas, informuoja agentūra AFP.
Sipa/Scanpix nuotr.
Sipa/Scanpix nuotr.

ES Taryba sankcijų sugriežtinimą argumentavo „daugkartiniais nusižengimais“ Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos rezoliucijoms. Tai esą kelia „rimtą grėsmę tarptautinei taikai ir saugumui regione bei už jo ribų“. ES paragino Pchenjaną „nutraukti savo provokacijas“ ir „visiškai“ bei „neatšaukiamai“ atsisakyti masinio naikinimo ginklo ir balistinių raketų programų.

Šiaurės Korėja, nepaisydama jai taikomų sankcijų, jau daug metų vykdo branduolinio ginklo programą. Nuo 2006-ųjų šalis atliko iš viso penkis branduolinius bandymus, du jų – pernai. Kartu Pchenjanas kuria ilgojo nuotolio raketas, kuriomis branduoliniai užtaisai gali būti nuskraidinti iki JAV.

Praėjusį trečiadienį Šiaurės Korėja vėl išbandė raketą.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...