captcha

Jūsų klausimas priimtas

Izraelis dėl „antiizraelietiškų nuotaikų“ dar kartą mažina įmokas JT

Izraelis, protestuodamas prieš jo gyvenviečių politiką kritikuojančias Jungtinių Tautų (JT) rezoliucijas, vėl mažina savo įmokas organizacijai. Šiais metais JT bus pervesta dar 2 mln. dolerių (1,9 mln. eurų) mažesnė suma, ketvirtadienį patvirtino Užsienio reikalų ministerijos atstovas. To priežastis esą yra „antiizraelietiškos nuotaikos“.
Scanpix/AFP nuotr.
Scanpix/AFP nuotr.

Vietoj to pinigai bus skirti plėtros projektams tose šalyse, kurios remia Izraelį tarptautinėse organizacijose, sakė atstovas.

JT praėjusią savaitę priėmė penkias rezoliucijas, kuriose Izraelis kritikuojamas dėl savo gyvenviečių statybos Vakarų Krante bei Rytų Jeruzalėje, taip pat dėl Golano aukštumų okupacijos.

Iki šiol Izraelis kasmet JT sumokėdavo 10,8 mln. eurų nario mokestį. Jau sausį šalis, protestuodama prieš JT rezoliuciją 2334, šią sumą sumažino 5,7 mln. eurų. Šia rezoliucija JT reikalavo, kad Izraelis visiškai sustabdytų gyvenviečių statybas okupuotose palestiniečių žemėse, įskaitant Rytų Jeruzalę.

Minėtas mokestis yra tik dalis bendros sumos, kurią Izraelis perveda JT. Izraelio radijo duomenimis, praeityje tai būdavo iš viso 38 mln. eurų kasmet. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...