captcha

Jūsų klausimas priimtas

A. Vučičius: europietišku keliu einanti Serbija gerins santykius su Maskva

Serbija lieka ištikima savo siekiui tapti Europos Sąjungos (ES) nare, tačiau sunkiai dirbs siekdama pagerinti santykius su tradicine sąjungininke Rusija, naujienų agentūrai „Reuters“ prieš sekmadienį vyksiančius prezidento rinkimus sakė šalies premjeras Aleksandras Vučičius.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Rinkimai taps A. Vučičiaus, laikomo rimčiausiu pretendentu juos laimėti, populiarumo išbandymu. Tai bus išbandymas ir jo centro dešiniųjų „Progresyviajai partijai“, ekonominėms reformoms ir bandymui šalį priartinti prie ES.

„Serbija eina europietišku keliu ir tai yra mūsų strateginis tikslas. Norime, kad mūsų visuomenė veiktų pagal daugelio išsivysčiusių Vakarų Europos valstybių modelį“, – savaitgalį teigė A. Vučičius.

Tačiau jis pridūrė, kad tapęs prezidentu stengtųsi palaikyti ir gerus santykius su Rusija, kurią su Serbija vienija krikščionių ortodoksų tikėjimas.

Derybas dėl narystės ES Serbija tikisi užbaigti iki 2019-ųjų.

Vakarų Balkanų šalių integraciją Vakarai laiko būdu stabilizuoti regioną, atsigaunantį po dešimtmetį trukusių karų ir ekonominės suirutės.

Tuo tarpu Rusija šių šalių, tarp jų – ir Serbijos, stojimui į NATO ir ES priešinasi ir mėgina čia išplėsti savo įtaką.

Pirmadienį A. Vučičius išvyko į Maskvą, kur su prezidentu Vladimiru Putinu turėjo aptarti prekybos ir karinio bendradarbiavimo klausimus.

Praėjusiais metais Rusija Serbijai padovanojo šešis naikintuvus „MIG-29“. Šiuo metu A. Vučičius sakė planuojantis su V. Putinu derėtis dėl žemė–oras tipo raketų įsigijimo.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...