captcha

Jūsų klausimas priimtas

Trečiadienis Nyderlanduose parodys, kiek sustiprėjo šalies ultranacionalistai

Nyderlanduose, vienoje turtingiausių ir pažangiausių Europos Sąjungos valstybių, trečiadienį vyks parlamento rinkimai. Tradicinių valdančiųjų partijų kova su stiprėjančiais Nyderlandų ultranacionalistais turėtų parodyti, kur krypsta svarbiausių Sąjungos šalių politika.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Baigę pasirengimus parlamento rinkimams olandai atvers balavimo apylinkių duris 10 val. ryto Lietuvos laiku, o balsavimas bus baigtas 10 val. vakaro. 

13 milijonų šios turtingos šalies gyventojų turės apsispręsti dėl dabartinės konservatorių vadovaujamos koalicijos pažadų suvaldyti imigraciją ir užtikrinti teisingesnį turto padalijimą ir ultranacionalistų programos, pagal kurią Olandija turėtų ne tik išvaryti musulmonus, bet ir britų pavyzdžiu išstoti iš Europos Sąjungos.  

Kadangi nė viena partija nė iš tolo nepretenduoja į užtikrintą daugumą parlamente, Olandijos kursą turėtų nulemti koalicinės derybos. Neatmetama net ir tokia galimybė, kad verdant kovoms tarp dešiniųjų ir nacionalistų pirmą kartą į valdžią Olandijoje gali iškilti kairiųjų ir žaliųjų politinis sparnas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...