captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kazachstano parlamentas balsavo už savo įgaliojimų išplėtimą

Abejų Kazachstano parlamento rūmų deputatai bendrame posėdyje antruoju ir galutiniu svarstymu priėmė įstatymą dėl konstitucijos pakeitimų.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Kaip praneša BBC, pirmadienį priimtomis pataisomis siekiama didinti parlamento ir vyriausybės vaidmenį šalies politiniame gyvenime perduodant jiems dalį prezidento įgaliojimų.

Be kita ko, vyriausybei perduodama teisė tvirtinti valstybines programas ir bendrą visų institucijų, išlaikomų biudžeto lėšomis, finansavimo ir jų darbuotojų darbo apmokėjimo sistemą.

Be to, įstatymas išplečia Mažiliso (žemųjų rūmų) vaidmenį sudarant vyriausybę, taip pat suteikia parlamentui daugiau galimybių kontroliuoti ministrų kabineto darbą.

Kaip sakė Mažiliso deputatas Nurlanas Abdirovas, į konstituciją taip pat įrašyta pataisa, kad prezidento Nursultano Nazarbajevo numatyti respublikos veiklos principai yra nekintami.

2016 metų gruodį N. Nazarbajevas įpareigojo specialią komisiją apsvarstyti įgaliojimų perskirstymo tarp prezidento, parlamento ir vyriausybės galimybę, kartu pažymėdamas, kad Kazachstanas vis tiek liks prezidentinė valstybė.

Lapkritį keli Mažiliso deputatai pasiūlė prezidento garbei pavadinti šalies sostinę Astaną Nursultanu.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...