captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rytų Ukrainoje separatistai užgrobė įmones ir anglių kasyklas

Rusijos remiami separatistai trečiadienį Rytų Ukrainoje perėmė daugybės anglių kasyklų ir įmonių kontrolę, tarp kurių ir kelios turtingiausio šalies vyro Rinato Achmetovo fondui priklausančios įmonės. Oligarchas yra suteikęs pagalbą milijonams Ukrainos civilių. Separatistai anksčiau šią savaitę pareiškė perimsią Ukrainai priklausančių įmonių kontrolę, jei nebus atšaukta blokada, informuoja „Deutsche Welle“.
Scanpix/AFP nuotr.
Scanpix/AFP nuotr.

Sausį Ukrainos dešiniojo sparno nacionalistai ir karo veteranai blokavo geležinkelių eismą į separatistų kontroliuojamą teritoriją ir tokiu būdu sutrikdė prekybą ir akmens anglių gabenimą iš rytinės teritorijos į vyriausybės kontroliuojamą teritoriją. Blokadą vykdančios pajėgos teigia, kad prekyba padeda separatistams gauti lėšų beveik trejus metus trunkančiame konflikte. Per konfliktą jau žuvo daugiau kaip 10 tūkst. žmonių.

Ukrainos vyriausybė priešinasi blokadai ir įspėjo dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo ir įmonių uždarymo, jei nebus transportuojama akmens anglis. Tačiau nacionalistams darant spaudimą parlamente, Ukrainos prezidentas Petro Porošenka nesiėmė jokių veiksmų, kad būtų nutraukta blokada. 

Priešinantis ir toliau besitęsiančiai blokadai, trečiadienį separatistai užgrobė 40 įmonių ir anglių kasyklų, teigė Donecko separatistų lyderis Aleksandras Zacharčenka.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...