captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Vilpišauskas: Lordų Rūmų sprendimas gali atverti kelią pradėti „Brexitą“

Didžiosios Britanijos Lordų Rūmai šią savaitę ėmėsi svarstyti įstatymo projektą, kuris suteiktų premjerei Theresai May įgaliojimus pradėti šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos procesą. Pagrindinis klausimas šiuo metu yra, ar Lordų Rūmai išdrįs pradėti diskusiją dėl įstatymo pataisų. Daug kas mano, kad neišdrįs, o žiniasklaida kelia klausimą dėl institucijos legitimumo – ar apskritai reikia Lordų Rūmų, sako VU TSPMI direktorius Ramūnas Vilpišauskas.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Didžioji Britanija tikisi jau kitą savaitę pradėti derybas dėl „Brexito“, bet reikia, kad Lordų rūmai be pakeitimų pritartų svarstomam įstatymui. Jei Lordų Rūmai pateiktų pataisas, svarstymas nusikeltų iki kovo vidurio.

Šiuo metu atvykstančiųjų į JK skaičius mažėja, ir tai yra geras ženklams svarstantiems įstatymą, nes vienas pagrindinių „Brexito“ tikslų – apriboti migrantų srautus.

Tačiau yra daug klausimų, kaip po „Brexito“ bus traktuojami ES piliečiai, gyvenantys JK – jie bus priimti be jokių pakeitimų, ar jų statusas skirsis nuo tų, kurie naujai atvyks į Britaniją.

„Aišku tiek, kad kažkokie apribojimai bus, tikriausia jie bus griežtesni tiems, kurie ketina atvykti į Britaniją“, – svarsto R. Vilpišauskas.

Daugiau apie situaciją – įraše.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...