captcha

Jūsų klausimas priimtas

J.-C. Junckeris pristatys planą dėl ES ateities po „Brexit“

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris trečiadienį pristatys planą dėl Europos Sąjungos ateities, iš jos išstojus Jungtinei Karalystei.  Manoma, kad vadinamojoje „Baltojoje knygoje“ J.-C. Junckeris akcentuos skirtingų greičių Bendrijos modelį, pagal kurį šalys galės pačios rinktis, kaip toliau tarpusavyje integruotis.
Scanpix/AFP nuotr.
Scanpix/AFP nuotr.

Europos Parlamente pristatomu dokumentu siekiama pradėti diskusiją dėl to, kaip atrodys ir veiks Bendrija po britų išstojimo. Neabejojama, kad plane bus kalbama ir vadinamąjį „kelių greičių“ Europos modelį, apie kurį J.-C. Junckeris yra kalbėjęs ir anksčiau. Pagal šią koncepciją Bendrijos branduolį sudarytų glaudžios integracijos siekiančios valstybės. Tuo metu šalims atsisakančioms tam tikrų bendros politikos elementų galėtų būti taikomas atitinkamas priklausomybės lygmuo.

Anot idėjos šalininkų, tokiu būdu šalys išvengtų konfliktų dėl skirtingo požiūrio į problemas, tačiau kritikai mano esą tokiu būdu minėtosios „branduolio“ valstybės likusioms šalims galės primetinėti savo taisykles.

Diskusijos dėl Bendrijos ateities vyksta Jungtinei Karalystei ruošiantis pradėti išstojimo procesą, Europos Sąjungai – minėti steigiamosios Romos sutarties 60-metį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...