captcha

Jūsų klausimas priimtas

Izraelis siūlo Persijos įlankos šalims steigti į NATO panašų aljansą

Izraelis siūlo sunitų arabų valstybėms steigti gynybinį aljansą NATO pavyzdžiu. Kaip bendras priešas įvardytas šiitiškas Iranas, praneša agentūra dpa.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

„Metas sudaryti formalų aljansą, visų nuosaikių jėgų koaliciją Artimuosiuose Rytuose“, – Vokietijos laikraščiui „Welt“ sakė gynybos ministras Avigdoras Liebernanas. Apie tokį aljansą diskutuojama ir JAV.

„Nuosaikios“ sunitų valstybės suprato, kad „didžiausias pavojus joms yra ne Izraelis ar sionizmas, o Iranas“, kalbėjo A. Liebermanas. „Aš manau, kad nuosaikioms arabų valstybėms Izraelis jų išlikimui reikalingas labiau nei jos Izraeliui“, – pridūrė ministras.

„Jei bus tikra koalicija, tai bus ir tikri įsipareigojimai“, – pabrėžė A. Lybermanas. NATO remiasi principu, kad kiekviena šalis yra pasiruošusi „ginti visas kitas ir būti ginama visų kitų“. Izraelis yra stipri šalis ir gali apsiginti. Tačiau ji esą gali padėti arabų sąjungininkėms. „Nes jos neturi panašių pajėgumų – nei kovojant su teroru, nei karinės patirties, tyrimų ar tam tikrose kitose jautriose srityse“, – teigė ministras.

Europiečius jis kaltino dėl vienpusiškai propalestinietiškos, „labai kontraproduktyvios“ Artimųjų Rytų politikos. „Geriausia, ką Europa gali padaryti šiame konflikte, yra tiesiog užmiršti Artimuosius Rytus, – sakė A. Liebermanas. – Mums nereikia tarpininkų kalbėtis su savo kaimynėmis“.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...