captcha

Jūsų klausimas priimtas

Irako pajėgos pasiekė svarbią pergalę prieš IS

Irako pajėgos, stumiančios „Islamos valstybės“ (IS) grupuotę iš Mosulo, pasiekė svarbų tiltą, kuris leis per Tigro upę pasiekti kitą miesto dalį ir smarkiau spausti džihadistus. Mūšiai dėl Mosulo vėl primena mieste įstrigusių civilių dramą: nėra maisto, geriamojo vandens, vaistų. Tūkstančiams pavyko ištrūkti iš mūšio lauku virtusio Mosulo, daug bėglių sunkiai sužeisti. 
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Kai dešimčių tūkstančių Irako armijos, kurdų pešmergų ir Irane parengtų šiitų pajėgos ėmėsi Mosulo puolimo, atrodė, kad ilgai netruks – spėta, kad mieste keli tūkstančiai „Islamo valstybės“ kovotojų.

Bet džihadistai naudojasi tunelių, koridorių tinklu, kur gali pasislėpti, netgi tarp civilių po smūgio išnykti, persekioti vyriausybines pajėgas ir likti nematomais. 

Jie vis dar įnirtingai priešinasi, vyriausybinės pajėgos juda lėtai, braudamosi tolyn į vakarinę miesto dalį. Galop jos pasiekė tiltą – jį vienintelį iš penkių tiltų per Tigro upę galima pataisyti ir jau išvaduotą rytinę miesto dalį sujungti su aktyvių karo veiksmų zona miesto vakaruose.

Mieste galėjo būti įstrigę apie 700 tūkst. civilių. Jungtinės Tautos teigia parengusios planą, kaip ketvirtis milijono žmonių galėtų pasitraukti iš vakarinės Mosulo dalies, bet kol kas išvest keli tūkstančiai.

Plačiau apie padėtį Mosule – Jolantos Paškevičiūtės reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...